Nowy numer 48/2020 Archiwum

Sztuka niepełnosprawnych

"Mój świat w sercu i na dłoniach" - to tytuł wystawy Warsztatów Terapii Zajęciowej "Arka" w Głogowie, zorganizowanej po raz piętnasty z okazji Dni Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Ekspozycja pokazuje możliwości twórcze i talenty osób niepełnosprawnych. – Warto zobaczyć tę wystawę, bo jest ona różnorodna. Są m.in. obrazy, ceramika, prace z tkactwa, dziewiarstwa, modele z drewna – zachęca dyrektor WTZ „Arka”, Jadwiga Paliga. – W zajęciach terapeutycznych w „Arce” uczestniczy 55 osób. Mamy pracownię plastyczną, manualną, tkacką, ceramiczną, ślusarską, krawiecką i stolarską – dodaje. Ponadto młodzież uczestniczy również m.in. w zajęciach teatralnych, komputerowych, ogrodniczych, rehabilitacji ruchowej  czy terapii życia.

Prace wykonane są różnymi technikami. W MOK można zobaczyć m.in. makaty, wazony, talerze, wieszaki, haftowane obrazy, świeczniki, prace z bibuły, papieru i mas solnych. Prezentacja ta ma nie tylko ukazać wyobraźnię i możliwości twórcze podopiecznych „Arki”, ale także zwiększyć świadomość społeczną lokalnego środowiska i przełamać wciąż istniejące bariery mentalne.

Ekspozycję można oglądać do 2 czerwca w Galerii Edukacji Twórczej MOK w Głogowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama