GN 48/2020 Archiwum

Beniaminek mistrzem!

W miniony weekend już po raz jedenasty odbyły się Mistrzostwa Polski w Piłce Ulicznej Bezdomnych i Społeczności Trzeźwościowych. O puchar rywalizowało 160 zawodników, ale to lubuska drużyna z Ośrodka dla Osób Uzależnionych SP ZOZ „Nowym Dworku” okazała się najlepsza.

W Częstochowie walczyło 16 piłkarzy, którzy stworzyli dwie drużyny. – Wcześniej w kwietniu przebrnęliśmy eliminacje do tego turnieju. Tam w dwóch grupach zajęliśmy pierwsze miejsce. Do Częstochowy przyjechało osiem najlepszych drużyn – wyjaśnia Janusz Adraszkiewicz, trener, a na co dzień terapeuta zajęciowy.

Ośrodek po raz pierwszy wziął udział w mistrzostwach. – Powiem szczerze, że byłem trochę sceptycznie do tego nastawiony, gdy jechaliśmy na eliminację. Myślałem, że będzie to tylko przetarcie się, aby w przyszłym roku zaistnieć. A tu okazało się, że wygraliśmy – uśmiecha się trener.

Tytuł „króla strzelców” zdobył także nasz zawodnik, który strzelił 16 goli. – To dla nas duży sukces. Najlepsi trafili na ten turniej i udało nam się wygrać. To daje takiego pozytywnego kopa, bo widzę, że mogę coś jeszcze osiągnąć w moim życiu – mówi Arek, król strzelców. – Jechaliśmy tam z wiarą i nadzieją, ale nikt się nie spodziewał, że to aż tak fajnie pójdzie.

Ośmiu piłkarzy z Nowego Dworku powołano do szerokiej kadry narodowej, która pojedzie na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Ulicznej Osób Bezdomnych. W zeszłym roku impreza odbyła się w Meksyku, a w tym roku w Polsce, a konkretnie w Poznaniu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama