Nowy numer 47/2020 Archiwum

Przyjdź do muzeum

"Noc Muzeów" w Muzeum Archeologiczno - Historycznym odbędzie się 18 maja. Zamek otwarty będzie od godziny 17.00 - 24.00. Wstęp wolny.

„Wikingowie i Słowianie” to hasło „Nocy Muzeów” w Głogowskim Muzeum. Dla zwiedzających przygotowano wiele atrakcji na zamku, ale także na dziedzińcu i w fosie. – Chcemy pokazać muzeum, jako miejsce ciekawe do zwiedzania, a nie statyczne i skostniałe. Pokażemy historię Wikingów i Słowian, realia ich życia codziennego, zabawy czy rytuałały – mówi wicedyrektor muzeum, Waldemar Hass. – Ponadto ta noc będzie ostatnią okazją do zobaczenia wystawy „Aliquantulum”, poświęconej sztuce sakralnej na ziemi Głogowskiej w kontekście II wojny światowej. Odbędzie się też otwarcie ekspozycji „150 rocznica Powstania Styczniowego”, na której m.in. zaprezentowana zostanie biżuteria patriotyczna i broń z epoki – dodaje.

Oprócz wystaw w zamku, muzeum przygotowało wiele atrakcji na świeżym powietrzu. W fosie odbędą się np. pokazy walk wojów pieszych czy inscenizacja bitwy zwaśnionych rodów. Na dziedzińcu zamkowym zwiedzający będą mogli zobaczyć m.in. pokaz mody oraz prezentację biżuterii Słowian i Wikingów, wziąć udział w warsztatach pisma runicznego oraz konkursach, takich jak ścinanie mieczem jabłek czy przeciąganie kija.

Ponadto w programie m.in. wystawa „Obrona Głogowa” z makietą pokazującą średniowieczną bitwę, ekspozycja poświęcona zbrodni na Wołyniu, prezentowana w podziemiach zamku, zwiedzanie wieży zamkowej, pokazy rzemiosła historycznego i wiele innych atrakcji.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama