GN 48/2020 Archiwum

Żółty marsz

W Gorzowie Wlkp., 13 maja, po raz trzeci odbył się Korowód Wrażliwości. To element Ogólnopolskiej Kampanii „Pola Nadziei”, w której bierze udział Hospicjum św. Kamila.

Towarzyszyło nam piękne słońce oraz dzieci, młodzież i dorośli w żółtych barwach. Wszyscy, niczym żonkilowe pole, rozkwitli na Placu Katedralnym. Pokazaliśmy, że jesteśmy wrażliwi, że chcemy budować solidarność i współpracę, skierowaną ku drugiemu człowiekowi. Chcemy tego uczyć od najmłodszych lat, a przy okazji zarażać wrażliwością każdego!

Na placu katedralnym zgromadziło się 28 gorzowskich przedszkoli a także dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 12 i 15, Gimnazjum nr 9, Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Odzieżowych, grupę z Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz espół „Słonowianki”! Dzieci, młodzież i mieszkańcy miasta wyruszyli w żółtym korowodzie do Amfiteatru. Uwieńczeniem korowodu były występy w Amfiteatrze zespołów tanecznych „Aluzja” i „Buziaki”. Dzieci przedstawiły niezwykle barwnie i dynamicznie różne taneczne historie. Sprawiły tym wiele radości młodszym i starszym.

Mamy nadzieje, że nasze grono będzie się dalej powiększało, w tych i kolejnych akcjach na rzecz drugiego człowieka.

Akcja odbyła się pod patronatem prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama