Nowy numer 49/2020 Archiwum

Odpowiedzi znajdziesz w Biblii

Co Pismo Św. mówi o pieniądzach? Jak poradzić sobie z kredytem? Co zrobić, by dobrze rozplanować domowy budżet? - na te i wiele innych pytań szukali odpowiedzi uczestnicy konferencji pt. "Biblia o finansach" zorganizowanej 18 maja w głogowskim Domu Rekolekcyjnym Cichych Pracowników Krzyża.

Szkolenie miało na celu pokazanie, że Bóg jest właścicielem wszystkiego, a ludzie są tylko zarządcami Jego dóbr. Konferencja podzielona była na sześć sesji dotyczących m.in. planu wydatków i budżetu domowego, problemów z długiem, nauki oszczędzania i pracy, która podoba się Bogu. – Najważniejsza inwestycja to oddanie życia Chrystusowi, Panu i Zbawicielowi. W Biblii mamy ok. 2350 wersetów na temat pieniędzy, zarządzania, wydawania czy majątku. Mamy bardzo dużo wskazówek, jak postępować – zauważa Artur Kalicki, lider i mówca Edukacji Finasowej CROWN.

W konferencji uczestniczyło 35 osób. – Zaciekawiła nas tematyka konferencji. Wykłady są oparte o Pismo św. i to jest bodziec zachęcający. To rzeczowe nauczanie i wnioski oparte na wersetach z Biblii. Zmagamy się z kredytem, ale dzięki Bogu mamy pracę. Jeżeli Bogu się zaufa to On poprowadzi – mówią Anna i Paweł Furgała z Wrocławia. – Ostatnio  kupiłam mieszkanie i stwierdziłam, że planowanie domowego budżetu będzie mi teraz potrzebne. Do tej pory dysponowanie finansami było u mnie spontaniczne i stwierdziłam, że ta konferencja będzie dobrym wstępem do nowego etapu w moim życiu – dodaje Agnieszka Chołoda z Głogowa

Podczas spotkania podjęto również temat oszczędzania u dzieci. – Ważne jest przygotowanie dzieci do zarządzania finansami. Można zacząć np. od dysponowania kieszonkowym czy ponoszenia konsekwencji pożyczania pieniędzy – mówi Piotr Nowak. – CROWN oferuje wiele poziomów edukacyjnych np. jako doradca finansowy, ale także jako człowiek, który jest prowadzony przez Boga. Od Niego otrzymałem żonę, dzieci, firmę i kiedyś zostanę rozliczony z tego, jak zarządzałem tym wszystkim, bo przecież tak naprawdę nic nie należy do mnie, ale do Boga – dodaje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama