Nowy numer 48/2020 Archiwum

Ożywienie współpracy

Halina Szydełko, prezes krajowej Akcji Katolickiej, 10 czerwca gościła w Zielonej Górze. Podczas wizyty odbyło się spotkanie z liderami diecezjalnej Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży na którym poruszono sprawy ożywienia współpracy i wzajemnego wspierania w realizowanych dziełach ewangelizacyjnych.

Spotkanie poprowadziła prezes AK Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej Urszula Furtak, przedstawiając prowadzoną działalność, ale przede wszystkim osoby, dzięki którym podejmowane i realizowane są liczne dzieła w Kościele diecezjalnym, promieniujące na cały kraj. Prezes Akcji Katolickiej w Polsce Halina Szydełko przybliżyła ogólnopolskie inicjatyw AK, w tym m.in. ideę i zaangażowanie władz krajowych Stowarzyszenia w sprawie szeroko pojętego świętowania niedzieli. Mają temu służyć ulotki, plakaty i szeroko prowadzona akcja promocyjna w mediach.

Ponadto prezes Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej (KIAK) rozszerzyła informację oraz zaprosiła nas do uczestnictwa w organizowanej w Sejmie 30 listopada kolejnej konferencji pt. „W trosce o człowieka i dobro wspólne”. Pani prezes podjęła temat materiałów formacyjnych wydawanych przez AK. Zebrani pozytywnie ocenili materiały formacyjne, służące do pogłębienia naszego życia duchowego. W dyskusji oceniono je jako często ponadczasowe i wielce przydatne dla naszych członków. W Diecezji znajdują się takie Parafialny Oddział Akcji Katolickiej (POAK), które zamawiają je dla wszystkich swoich członków.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama