Nowy numer 42/2018 Archiwum

Wakacje w Roku Wiary

W związku ze zbliżającymi się wakacjami bp Stefan Regmunt zachęca wiernych o wykorzystanie urlopów do wzrostu i rozwoju wiary. Komunikat zostanie odczytany we wszystkich kościołach diecezji 16 czerwca.

W komunikacie bp Stefan Regmunt przypomina, że tegoroczne wakacje przypadają w Roku Wiary ogłoszonym przez Ojca Świętego Benedykta XVI, który zachęcił wiernych do przyjrzenia się swojej wierze. „W nawiązaniu do tej papieskiej zachęty pragnę Was zaprosić do podjęcia pewnych konkretnych kroków w trosce o duchowy wzrost i rozwój wiary. Warto poświęcić w tym celu część swoich wakacji czy urlopu wybierając się na rekolekcje czy na pielgrzymkę. Wiem, że wielu z Was nosi w sercu pragnienie takiego czasu zatrzymania się i wyciszenia. Zdarza się jednak, że różnych powodów wciąż odkładacie realizację tego pragnienia na bliżej nieokreśloną przyszłość. Powodowany pasterską troską pragnę Wam powiedzieć, że Rok Wiary to właśnie najlepszy czas, aby wybrać się na pielgrzymkę lub na rekolekcje. W naszej diecezji można skorzystać z wielu różnych propozycji. Organizuje je kuria biskupia, poszczególne parafie, a także działające w naszej diecezji ruchy i stowarzyszenia” – czytamy w komunikacie.

Pasterz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej w szczególny sposób zwraca się do młodzieży, którą zaprasza na spotkanie do Świebodzina. „W dniach 27-28 lipca spotkamy się pod figurą Chrystusa Króla Wszechświata, aby w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem przeżywać Światowe Dni Młodzieży. Podczas świebodzińskiego spotkania połączymy się poprzez telemost z Rio de Janeiro, gdzie Ojciec Święty spotka się na czuwaniu modlitewnym z młodzieżą z całego świata” – wyjaśnia biskup.

„W Roku Wiary podejmijcie trud jeszcze większego zbliżenia się do Jezusa, naszego Pana i Zbawcy, jedynego Odkupiciela człowieka. Na czas letniego wypoczynku udzielam Warn z serca pasterskiego błogosławieństwa. Moją modlitwą ogarniam wszystkich, także tych, którzy z różnych powodów w czasie wakacji będą musieli pracować” – pisze na koniec bp Regmunt.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy