Nowy numer 48/2020 Archiwum

Tu rodzą się powołania

W domu rekolekcyjnym im. św Jacka, czyli w popularnej "Jackówce" w Paradyżu, w dniach 14-16 czerwca, odbywają się kolejne rekolekcje powołaniowe. Przewodzi im ks. Marek Ogrodowiak, diecezjalny duszpasterz powołań.

- Tym razem nasze konferencje i rozmowy toczą się wokół tematu "Spotkać Jezusa" - mówi ks. Marek Ogrodowiak. - Omawiamy różne fragmenty Pisma św., które mówią o spotkaniach z Jezusem. Był już Piotr, celnicy Mateusz i Zacheusz, Bartymeusz, bogaty młodzieniec, a dzisiaj zastanawiamy się nad tym jak Jezus spotykał się z anonimowym tłumem - wyjaśnia diecezjalny duszpasterz powołań.

Kilkunastu chłopaków z różnych stron diecezji większość rekolekcyjnego czasu spędza we własnym gronie, jednak są okazje, by spotkać się z klerykami. - Do seminarium chodzimy na wspólne nieszpory, Msze św. i posiłki. To okazja do przyjacielskich rozmów, ponieważ niektórzy z obecnych kleryków kiedyś też uczestniczyła w rekolekcjach Rekolekcje w "Jackówce"   Rekolekcje w "Jackówce"
Uczestnicy rekolekcji mogą korzystać z seminaryjnych budynków i ogrodów
ks. Witold Lesner /GN
w "Jackówce". Tu naprawdę rodzą się powołania - uśmiecha się kapłan.

Atmosfera i poruszane tematy są takie, że niektórzy z chłopaków na comiesięczne spotkania przyjeżdżają regularnie. - Tutaj można się zatrzymać, by w tej codziennej bieganinie złapać trochę dystansu do codziennych spraw - mówi Damian Wałęsa ze Szprotawy. - Zawiązały się między nami przyjaźnie i wiem, że mogę na tych kolegów zawsze liczyć. Przyjeżdżam tu już od trzech lat i za każdym razem dowiaduję się i przeżywam czegoś nowego. To dla mnie bardzo ważny czas w ciągu miesiąca - dodaje licealista.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama