Nowy numer 45/2018 Archiwum

Kolejny odcinek S3 już oddany

Dziś o godz. 19.00 do ruchu został oddany ponad 20 km odcinek drogi S3. Kierowcy mogą już jeździć pomiędzy węzłem Sulechów i Świebodzin Południe.

Pierwotnie droga ekspresowa z Sulechowa do Świebodzina miała być oddana do ruchu 17 czerwca. Tak się nie stało. Kierowcy jednak nie musieli długo czekać, bo już dzień później oddano fragment S3, który pozwoli na ominięcie takich miejscowości jak Kalsk i Rosin. Wcześniej, tj. 7 maja, do ruchu został oddany 5,5-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S3. W ten sposób woj. lubuskie w kolejnym miejscu łączy się z autostradą A2

Wkrótce pojedziemy kolejnymi odcinkami. Prawdopodobnie 11 lipca zostanie otwarty dla ruchu kolejny odcinek od węzła Świebodzin Północ do węzła Świebodzin Południe. W sierpniu kierowcy pojadą szybciej na odcinku od Międzyrzecza do Jordanowa. Koszt budowy 43 km drogi od Międzyrzecza do Sulechowa to 1050 mln zł.

Trwa również budowa drogi ekspresowej S3 na odcinku Gorzów Wlkp. – Międzyrzecz. Oddanie fragmentu tej drogi planowane jest na maj 2014 roku.

Droga S3 stanowi fragment trasy międzynarodowej E65, leżącej w transeuropejskim korytarzu transportowym. Najdłuższy odcinek S3 leży na terenie województwa lubuskiego. Odległość granicy województwa zachodniopomorskiego do granicy województwa dolnośląskiego po trasie S3 wynosi 184 km.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy