Nowy numer 45/2018 Archiwum

Szansa na rozwój

Dwadzieścia miejsc pracy dla podopiecznych Stowarzyszenia "Dalej Razem" przygotowano w pięciu nowych pracowniach w Willi Suckera, przy ul. Sienkiewicza 10 w Zielonej Górze.

Praca dla osób z autyzmem lub zespołem Aspergera to szansa na rozwój w dorosłym życiu. – Do tej pory osoby dorosłe z autyzmem, po ukończeniu szkoły nie miały co z sobą zrobić, stąd pomysł zapewnienia im miejsc pracy. Udało nam się pozyskać fantastycznego partnera Fundację „Velux” z Danii, dzięki której remontujemy pomieszczenia i wyposażamy je, a także mamy gwarancję funkcjonowania firmy przez dwa lata – informuje Mateusz Andrysiak, prezes zarządu spółki „Dalej Razem”.

W Willi Suckera będzie pięć pracowni: gastronomiczna, poligraficzna, biurowa, multimedialna i rękodzielnicza. Sale wyposażone będą m.in. w komputery, drukarki cyfrowe, ploter wielkoformatowy, aparaty fotograficzne, statywy i kamerę. Firma będzie zajmowała się m.in. drukiem różnych ulotek, usługami poligraficznymi, produkowane będą również materiały szkoleniowe i plansze edukacyjne. – Chcemy pokazać, że osoby z autyzmem mogą pracować i wykonywać zlecenia na takim samym poziomie jak osoby zdrowe. Będą one zatrudnione na umowę o pracę. Mamy nadzieję, że to nie będzie miejsce docelowe, ale przystanek przed otwartym rynkiem pracy – mówi Mateusz Andrysiak. – Kolejną rzeczą, o której myślimy, to mieszkalnictwo dla tych osób. Chcemy umożliwić im samodzielne życie i odciążyć rodziny – dodaje.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy