GN 32/2018 Archiwum

Warsztaty przed ślubem

W trakcie wakacji, od 12 do 14 lipca, w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Zielonej Górze odbył się weekendowy kurs przedmałżeński. Były wykłady, warsztaty, adoracja Najświętszego Sakramentu, spowiedź i oczywiście Msza św.

W weekendowym kursie przedmałżeńskim wzięło udział kilkanaście par. – Ta propozycja to odpowiedź na zapytania wielu młodych ludzi, którzy byli zainteresowani formą kursu bardziej warsztatową – wyjaśnia wikariusz ks. Dominik Kozak.

„Narzeczeństwo”, „Kobiecość i męskość”, „Miłość małżeńska”, „Etyka seksualna”, „Naturalne planowanie rodziny” – to tylko kila tematów realizowanych podczas kursu przedmałżeńskiego, który poprowadził diecezjalny duszpasterz rodzin ks. Mariusz Dudka wraz z doradcami życia rodzinnego: Kingą i Grzegorzem Kamińskimi, Joanną i Arkadiuszem Mazurkami oraz Dorotą i Karolem Tyliszczakami. – Podczas tego weekendu realizujemy całość wytycznych Komisji Episkopatu Polsku odnośnie do prowadzenia katechizacji przedmałżeńskiej – zapewnia ks. Mariusz Dudka. – W trakcie kursu pary są nie tylko biernymi słuchaczami, ale rzeczywiście są zaangażowani. Oprócz wykładu każde zajęcia prowadzone są także metodą warsztatową, np. narzeczeni dostają pewne narzędzia, aby poprawić komunikację między sobą – dodają.

W kursie wzięli udział Karolina i Cezary, którzy ślub planują w przyszłym roku. – Narzeczony pracuje, a ja mam staż, a w dodatku studiujemy zaocznie i ciężko jest pogodzić pracę, naukę i dodatkowe rzeczy, dlatego zdecydowaliśmy się wziąć udział w tym kursie przedmałżeńskim – wyjaśniają narzeczeni. – Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni, bo myśleliśmy, że będą tylko suche wykłady, a tymczasem wykłady są ciekawe, a dodatkowo są jeszcze warsztaty, np. każdy pisał, czego oczekuje od przyszłego męża, żony. To wszystko pozwala nam jeszcze lepiej się poznać – dodają.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma