Nowy numer 25/2018 Archiwum

Pomóż cudzoziemcom

Caritas Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej rozpoczęła akcję „Zbiórka artykułów higienicznych itp. dla cudzoziemców”, której celem jest pomoc obcokrajowcom ze Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców w Krośnie Odrzańskim.

Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom przy Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej ogłasza zbiórkę artykułów higieny osobistej (szamponów, żeli pod prysznic, dezodorantów, wód po goleniu, kremów i pianek do golenia, jednorazowych maszynek do golenia, proszków do prania, toreb podróżnych nowych i używanych, nowej odzieży damskiej i męskiej (bielizna, klapki, obuwie, koszulki, spodnie dresowe). Otrzymana pomoc przekazana zostanie obcokrajowcom ze Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców w Krośnie Odrzańskim. Beneficjentami pomocy udzielanej przez Caritas Diecezjalną są m.in. obywatele Czeczeni, Rosji, Gruzji, Bangladeszu, Pakistanu, Wietnamu, Kirgistanu, Turcji, Tunezji i innych krajów.

- To pierwsza taka akcja. Projekt, w którym działamy jako centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom, ma określone kryteria dla beneficjentów, natomiast zgłaszają się do nas osoby, które tych kryteriów nie spełniają i nie mogą korzystać z pomocy projektowej, a również potrzebują środków higieny osobistej czy ubrań, dlatego zorganizowaliśmy tę zbiórkę - informuje Joanna Rogowska z Caritas Diecezjalnej, Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom. - Ośrodek w Krośnie Odrzańskim prowadzony jest przez straż graniczną. Obecnie przebywa w nim około. 70 osób. Oprócz udzielanego przez nas wsparcia związanego ze środkami higieny i odzieżą, pomagamy w zakupie biletów PKP dla rodzin z dziećmi, które muszą się dostać do ośrodka pod Warszawą, bo w Krośnie Odrzańskim takiego miejsca dla nich nie ma - dodaje.

Artykuły należy przekazywać do Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom Caritas Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej ul. Bema 32-34 w Zielonej Górze w godzinach od 8.00 – 15.00.

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma