Nowy numer 33/2018 Archiwum

Akcja saperów w Gorzowie Wlkp.

Ponad 500 osób zostało ewakuowanych w Gorzowie Wlkp. po tym jak na jednym z osiedli znaleziono niewybuch z drugiej wojny światowej. Saperzy ze Stargardu Szczecińskiego wywieźli pocisk. Mieszkańcy wrócili do domów.

Do zdarzenia doszło na os. Dolinki przy ul. Wróblewskiego. Jeden z mieszkańców po godzinie 20 dostrzegł niewybuch. Natychmiast powiadomił policję, powiedział PAP rzecznik prasowy KW Policji w Gorzowie Wlkp. Sławomir Konieczny. Przybyli na miejsce zdarzenia funkcjonariusze, we współpracy ze strażą pożarną, zdecydowali o ewakuacji ponad 500 mieszkańców z czterech bloków.

Przed północą saperzy wezwani ze Stargardu Szczecińskiego zabezpieczyli, po czym wywieźli pocisk kalibru 75 z zapalnikiem. Mieszkańcy osiedla wrócili do domów.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma