Nowy numer 33/2018 Archiwum

Chcemy uczcić bohaterów przejdź do galerii

Harcerze, kombatanci, kibice Falubazu, mieszkańcy miasta i przedstawiciele władz miejskich zgromadzili się na zielonogórskiej nekropolii 1 sierpnia o godz. 17.00, by uczcić pamięć bohaterów narodowych.

– Chcemy uczcić dzień wybuchu Powstania Warszawskiego i oddać hołd tym, którzy walczyli za naszą Ojczyznę. Wystawiamy wartę honorową i sztandar. Dla każdego Polaka i patrioty ważne jest, by przypominać o takich wydarzeniach – mówi harcerka Edyta Walent. – Jesteśmy kibicami Falubazu, ale także patriotami i wyrażamy swój patriotyzm przez obecność na uroczystości i złożenie kwiatów pod pomnikiem oraz koszulki z symbolami patriotycznymi – dodaje kibic Paweł.

Podczas uroczystości były krótkie przemówienia. Pod Pomnikiem Armii Krajowej i Szarych Szeregów złożono wieńce i kwiaty, a pamięć bohaterów uczczono minutą ciszy i odśpiewaniem hymnu narodowego.

Powstanie warszawskie wybuchło 1 sierpnia 1944 roku. Było wystąpieniem zbrojnym przeciwko okupującym Warszawę wojskom niemieckim. Powstanie zorganizowała Armia Krajowa w ramach akcji „Burza”. Zakończyło się klęską powstańców 3 października 1944 roku.
 

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma