Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Blisko do Raju

W różnych miejscach naszego regionu trwają koncerty promujące festiwal "Muzyka w Raju". W zielonogórskiej BWA 6 sierpnia wystąpił Teodoro Baù grający na violi da gamba.

W programie włoskiego artysty znalazły się XVII i XVIII wieczne utwory m.in. Tobiasa Hume'a, Marina Maraisa, Karla Abla czy Jana Sebastiana Bacha. Solowy koncert - jak wszystkie wykonywane podczas "Przedsionka Raju" - tak spodobał się publiczności, że Teodoro Baù bisował.

- Gamba to bardzo trudny instrument, a on zagrał niesamowicie - mówiła tuz po koncercie Ewa Maślana. - Grał solo, ale w jego grze usłyszeć można było całą orkiestrę smyczkową łącznie z klawesynem. To prawdziwa uczta - dodała zielonogórska melomanka.

Cykl koncertów "Przedsionek Raju" jest Wiele emocji wzbudza Bolette Roed grająca na różnego rodzaju fletach   Przedsionek Raju
Wiele emocji wzbudza Bolette Roed grająca na różnego rodzaju fletach
ks. Witold Lesner /GN
wprowadzeniem i równocześnie zaproszeniem na główne wydarzenie muzyczne, którym jest "Muzyka w Raju", której koncerty odbywają się w kościele seminaryjnym w Gościkowie-Paradyżu w dniach od 16 do 24 sierpnia. - Chcemy wykorzystać fakt odbywania się festiwalu w Paradyżu, by przybliżyć muzykę dawną szerszemu gronu słuchaczy, mieszkańcom Ziemi Lubuskiej. To okazja do odkrycia i rozsmakowania się w tego rodzaju utworów - wyjaśnia Cezary Zych, pomysłodawca i dyrektor festiwalu.

 

Koncerty "Przedsionku Raju" odbywać się będą do 11 sierpnia w różnych miejscowościach naszego regionu (wstęp jest wolny).

8 sierpnia: Brójce, kościół pw. Imienia NMP, godz. 19:00 - Teodoro Baù (viola da gamba)

                  Strzelce Krajeńskie, kościół pw. Matki Bożej Różańcowej, godz. 19:00 - Bolette Roed (flety proste)

9 sierpnia: Świebodzin, Muzeum Regionalne, godz. 18:00 - Teodoro Baù

                    Brody, kościół pw. Wszystkich Świętych, godz. 19.00 - Elena Andreyev (wiolonczela)

                    Lubrza, kościół pw. św. Jana Chrzciciela, godz. 20:00 - Bolette Roed

10 sierpnia: Świdnica, kościół pw. św. Marcina Biskupa, godz. 17:00 - Teodoro Baù

                    Sulęcin, kościół pw. św. Mikołaja, godz. 19:30 - Bolette Roed

                    Zielona Góra, Galeria BWA, godz. 20:00 - Elena Andreyev

11 sierpnia: Pszczew, kościół pw. św. Marii Magdaleny, godz. 17:00 - Teodoro Baù

                    Klępsk k. Sulechowa, kościół pw. Nawiedzenia NMP, godz. 17:00 - Elena Andreyev

                    Skwierzyna, kościół pw. św. Mikołaja, godz. 19:00 - Bolette Roed

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma