Nowy numer 33/2018 Archiwum

Nowa S-3 coraz dłuższa

Dobra wiadomość dla kierowców. W środę włączono do ruchu kolejny fragment trasy S-3. Chodzi o odcinek Świebodzin-Międzyrzecz.

Oddany odcinek to ostatni fragment drogi ekspresowej S-3 na odcinku Międzyrzecz-Sulechów. Koszt realizacji całości to ponad 1 mld zł. Budowa rozpoczęła się w sierpniu 2010 roku. Wcześniej, w tym roku w maju oddano odcinek od Świebodzina do węzła Jordanowo, a w czerwcu od Sulechowa do węzła Świebodzin Południe.

Obecnie w trakcie realizacji jest liczący 37 km odcinek od Gorzowa Wlkp. do Międzyrzecza, którego oddanie planowane jest w 2014 roku. Jak zapewnia GDDKiA na kolejne odcinki S-3 w lubuskim, które pozostały do realizacji tj. dobudowa drugich jezdni dla obwodnic Gorzowa Wlkp. i Międzyrzecza oraz odcinka od Sulechowa do Nowej Soli, zostały już ogłoszone przetargi. Rozpoczęcie prac przewidywane jest na wiosnę 2014, a zakończenie pod koniec 2016 roku.

Długość odcinka realizowanego przez Oddział GDDKiA w Zielonej Górze od Gorzowa Wlkp. do Nowej Soli to 143 km. Szacunkowy koszt realizacji całego odcinka to 3,5 mld zł.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma