Nowy numer 32/2020 Archiwum

Lubuskie w obiektywie

288 stron, kolorowe fotografie blisko siedemdziesięciu obiektów sakralnych, zdjęcia zabytków architektury i sztuki, ujęcia urokliwych miejsc województwa oraz ludzi z regionu to m.in. zawartość najnowszego albumu "Ziemia Lubuska, zielona, sympatyczna, warta zachodu".

To już trzeci album Rolanda Hellmana, fotografa i autora książek, prezentujący piękno województwa lubuskiego. Dwa poprzednie, „Moje ulubione miasto Zielona Góra” i „Guben – Gubin. Euromiasto w sercu Europy”, ukazywały uroki miast i ich mieszkańców. Obecny album, to szersze spojrzenie na region i jego walory historyczne, przyrodnicze, architektoniczne i gospodarcze. – Wielkim wyzwaniem było przedstawienie i opisanie tego regionu. Praca nad książką trwała dwa lata. Nie mogłem pokazać całości, jedynie mały wycinek krajobrazu, który podobał mi się szczególnie. Album ma być pozytywną wizytówką Ziemi Lubuskiej – mówi Roland Hellmann. – Zależy mi na tym, aby Ziemię Lubuską – województwo lubuskie – przybliżyć zwiedzającym. Turystów zachęcić do wędrówek, a inwestorom pokazać, ile jest tutaj możliwości do inwestowania – dodaje.

Wśród wielu fotografii na kartach publikacji umieszczone zostało również zdjęcie, logo i adres strony internetowej Szkoły Katolickiej w Zielonej Górze. Album ma promować szkołę, naukę i wychowanie z katolickimi wartościami.

Roland Hellmann jest Europejczykiem z niemieckimi korzeniami. Urodził się na Śląsku, a wychował w Republice Federalnej Niemiec. Od 2010 roku mieszka na terenie gminy zielonogórskiej.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama