GN 24/2018 Archiwum

Podziękują za misyjne dzieła

Diecezjalne dziękczynienie za 170 lat Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci oraz spotkanie dzieci zrzeszonych w PDMD odbędzie się 29 września o godz. 12 w zielonogórskiej konkatedrze.

Spotkanie rozpocznie się Mszą św., której przewodniczył będzie bp Stefan Regmunt. Po Eucharystii na placu przy kościele pw. św. Jadwigi odbędzie się spotkanie dla uczestników dziękczynienia. Z tej okazji dla dzieci przygotowano niespodzianki.

W dziękczynieniu wezmą udział zaproszeni goście z Warszawy, m.in. ks. Tomasz Atłas, dyrektor krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych, i Anna Sobiech, sekretarz krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci oraz Misjonarze Konsolata. – To pierwsze takie spotkanie, na którym chcemy się razem modlić i dziękować z dzieła misyjne. Ważne, by animatorzy misyjni, którzy prowadzą swoje grupy, poznali się i w przyszłości mogli nawiązać współpracę. Spotkanie ma również pokazać działalność kół misyjnych, ich założenia i pracę, dlatego zapraszamy tych, którzy prowadzą takie koła i do nich należą, oraz wszystkich zainteresowanych – mówi s. Celina Torończak, jadwiżanka odpowiedzialna za wszystkie koła misyjne w diecezji i prowadząca ognisko misyjne w Kwielicach i Grębocicach.

Żeby założyć koło czy ognisko misyjne, nie trzeba być katechetą. Można je prowadzić przy parafii, świetlicy środowiskowej czy szkole. Sposobów pomocy misyjnej jest wiele. Można m.in. organizować kiermasze i pomagać dzieciom z ubogich krajów misyjnych, prowadząc zbiórki i kwesty wspierać misjonarzy oraz otaczać modlitwą wszystkich potrzebujących. – Koło misyjne jest pewnego rodzaju szkołą życia dla dzieci. Uwrażliwiają się one na swoje środowisko lokalne, ale uczą się też współpracy między sobą, troski o rówieśników i tolerancji. W ogniskach misyjnych realizujemy różne projekty. Opieką i naszą pomocą są objęte nie tylko dzieci katolickie, ale różnych wyznań z krajów misyjnych – wyjaśnia s. Celina.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma