GN 24/2018 Archiwum

Solidarność z Syrią

W odpowiedzi na apel papieża Franciszka Kościół zielonogórsko-gorzowski podejmuje w najbliższą sobotę 7 września modlitwę i post w intencji pokoju w Syrii, na Bliskim Wschodzie i na całym świecie.

Do podjęcia praktyk pokutnych w jedności z ojcem świętym zaprasza biskup zielonogórsko-gorzowski Stefan Regmunt w specjalnym apelu, skierowanym do duchowieństwa diecezji. Ks. Andrzej Sapieha, rzecznik prasowy kurii, podkreśla: - Bp Stefan Regmunt wezwał księży, aby zachęcili do podjęcia postu i modlitwy w intencji pokoju wszystkich wiernych w swoich parafiach, także dzieci i młodzież na lekcjach religii. Oprócz zachęty do osobistych praktyk pokutnych, wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, należy zorganizować w sobotę 7 września specjalne nabożeństwo. Inicjatywę modlitwy można rozszerzyć na cały tydzień.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma