Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Sprawdzają jakość wody

Niedawno groźne dla zdrowia człowieka bakterie coli w wodzie wykryto m.in. w gminach Drezdenko i Cybinka. Wojewoda zobowiązał SANEPID i Wydział Zarządzania Kryzysowego do sprawdzenia sieci wodociągowych na terenie całego województwa.

Kontrole mają związek z licznymi w ostatnim czasie przypadkami skażeń wody w regionie. Do największych skażeń wody bakteriami doszło na początku września w Drezdenku i Białkowie k. Cybinki. W obu miejscowościach sytuacja wróciła do normy i woda jest już zdatna do picia. 16 września wojewoda lubuski polecił przeprowadzenie kontroli wszystkich ujęć wody na terenie województwa lubuskiego. – Czystość wody, z której korzystają mieszkańcy regionu, ma kluczowe znaczenia dla ich bezpieczeństwa. Procedury, obowiązujące podczas konserwacji i napraw sieci wodociągowej, powinny być bezwzględnie przestrzegane – powiedział wojewoda Jerzy Ostrouch.

Przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjne są zobowiązane w taki sposób utrzymywać urządzenia wodociągowe i kanalizacyjne, aby móc dostarczać wodę w wymaganej ilości i pod odpowiednim ciśnieniem. – Zaniedbania w tym zakresie i niezapewnienie należytej jakości dostarczanej wody i odprowadzanych ścieków jest czynem zabronionym pod groźbą kary, stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia człowieka, co w konsekwencji stanowi podstawę do złożenia zawiadomienia do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa – wyjaśniła Dorota Konaszczuk, szefowa Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma