GN 24/2018 Archiwum

Dla dobra rodziny

28 września ulicami Gorzowa Wlkp. przejdzie Marsz Rodziny dla Trzeźwości. Organizatorzy poprzez Marsz chcą zwrócić uwagę na problem nadużywania alkoholu i jego konsekwencje, zwłaszcza wobec młodego pokolenia i rodzin.

Marsz to wspólne przedsięwzięcie Wydziału Duszpasterstwa Rodzin kurii biskupiej w Zielonej Górze, diecezjalnego duszpasterstwa trzeźwości oraz gorzowskiego Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna. Marsz wyruszy o godz. 16.00 spod pomnika Jana Pawła II przy kościele pw. Pierwszych Męczenników Polski. Zakończy się natomiast uroczystą Mszą św. sprawowaną w gorzowskiej katedrze pod przewodnictwem bp. Stefana Regmunta. Przed rozpoczęciem Eucharystii, ok. godz. 17.30 pod krzyżem Solidarności, uczestnicy marszu wystosują „Apel w sprawie rodzin”. Natomiast po Mszy św. przewidziano spotkanie i poczęstunek na placu przy katedrze.

Organizatorzy Marszu alarmują, że w samym Gorzowie 6 tysięcy dzieci żyje w rodzinach alkoholików. – Marsz jest naszą pokojową manifestacją wobec pogarszających się warunków życia polskich rodzin – mówi Augustyn Wiernicki, prezes Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu imienia Brata Krystyna.

Marsz odbędzie się w mieście nad Wartą już po raz siódmy. – Zapraszamy do udziału wszystkich, dla których dobro rodziny jest najważniejsze – mówi duszpasterz trzeźwości diecezji zielonogórsko-gorzowskiej ksiądz Henryk Grządko.

Organizatorzy postulują ustanowienie nowej i skutecznej „Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi”, skutecznych programów profilaktycznych, podniesienie wieku dostępności do alkoholu od 21 lat, zmniejszenie ilości punktów sprzedaży alkoholu, zakaz reklamy alkoholu, a także stworzenie rodzinom i społeczeństwu warunków do wychowania dzieci w abstynencji.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma