Nowy numer 17/2024 Archiwum

Lubuskie święto pieśni

Blisko dziesięć chórów z pięciu województw, a dokładnie 250 uczestników, wzięło udział 22 września w II. Festiwalu Muzyki Chóralnej u św. Michała Archanioła w Sławie.

Jury – w składzie: prof. Iwona Wisniewska-Salamon (przewodnicząca) z Akademia Sztuki w Szczecinie (przewodnicząca), Lidia Słotwińska z Państwowej Szkoły Muzycznej w Głogowie, prof. Jerzy Markiewicz z Uniwersytetu Zielonogórskiego – po wysłuchaniu laureatów Grand Prix przyznało Męskiemu Zespołowi Wokalnemu „Calvi Cantores” z Knurowa. Natomiast pierwsza nagroda przypadła Kameralnemu Chórowi „Collegium Vocale” z Goleniowa, drugie Chórowi Kameralnemu Lekarzy Wielkopolskiej Izby Lekarskiej z Poznania, a trzecie Kameralnemu Chórowi „Misericordia” z Wrocławia. Nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie pieśni sakralnej otrzymał Męski Zespół Wokalny „Calvi Cantores” z Knurowa.

W drugiej części festiwalu w Koncercie Galowym wystąpił Parafialny Chór „Cantate Deo” ze Sławy z towarzyszeniem Kameralnej Orkiestry Symfonicznej z Zielonej Góry po dyrekcją Freda Wojtana. W programie chór zaprezentował popularne fragmenty muzyki operowej, operetkowej, musicalowej i filmowej. Publiczność w świątyni wypełnionej po brzegi długo oklaskiwała sławski chór. W drugiej części koncertu wystąpił Chór „Amici Canti” z Buku pod dyrekcją Lecha Górki. Natomiast na zakończenie wystąpili laureaci II Festiwalu Muzyki Chóralnej.

Organizatorami festiwalu byli: Stowarzyszenie Witosława, Parafialny Chór Cantate Deo, Urząd Miejski w Sławie, Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze oraz parafia pw. św. Michała Archanioła w Sławie.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy