Nowy numer 48/2020 Archiwum

Klerycy proszą o modlitwę

Uroczystą Mszą św. pod przewodnictwem rektora ks. Pawła Łobaczewskiego 27 września klerycy z Wyższego Seminarium Duchownym w Paradyżu rozpoczęli nowy rok akademicki, a dwa dni później - rekolekcje. Poprowadził je ks. Krzysztof Wons, dyrektor Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie.

Ksiądz rekolekcjonista prowadził nas po treści Ewangelii św. Marka, a jego rozważania oparte były na fragmencie o człowieku, który przychodzi do Jezusa i pyta Go o drogę do życia wiecznego (Mk 10, 17-22).

Konferencje ks. Krzysztofa stopniowo odsłaniały nam obraz powołania tego człowieka i jego odpowiedź. Postawa młodzieńca z Ewangelii i zachowanie Jezusa stały się dla nas okazją do zapytania siebie o powołanie i o decyzję dalszego kroczenia za Chrystusem.

Rekolekcjonista zachęcał do ponownego oddania swojego życia Jezusowi i pozbycia się wszystkiego, co nam może przeszkadzać w podążaniu Jego śladami.

Rekolekcje odbywały się w rytmie lectio divina, czyli takiego czytania Biblii, które pokazuje nam nasze życie w świetle słowa Bożego. Jest to nie tylko sposób modlitwy, ale przede wszystkim sposób bycia. Praktykując metodę lectio divina, mamy pozwalać Bogu formować nasze życie w zgodzie z Jego wolą, którą poznajemy przez pochylanie się nad kartami Biblii.

Czas rekolekcji to dobre podsumowanie wakacji i nabranie sił do zmagań w czasie kolejnego roku. Odbywają się zawsze w całkowitej ciszy, aby wszyscy mogli lepiej wsłuchiwać się w głos Boga, który mówi do naszych serc. Jest to dobry moment na przeżycie spowiedzi świętej, by z oczyszczoną duszą i większym zapałem przystąpić do dalszego formowania siebie na wzór Chrystusa, Dobrego Pasterza i Najwyższego Kapłana.

Zawierzamy ten nadchodzący rok Matce Bożej, Ozdobie Paradyża. Prosimy wszystkich, którym na sercu leży sprawa świętych kapłanów, o modlitwę w intencji kleryków naszego seminarium, a także o nowe i liczne powołania do kapłaństwa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama