Nowy numer 49/2020 Archiwum

Nie bądź objętny!

Dzisiejsza niedziela jest dniem ogólnopolskiej modlitwy w intencji pokoju i zbiórki na rzecz Syrii. Zebrane pieniądze Caritas Polska oraz Caritas diecezjalne przeznaczą na konkretną pomoc mieszkańcom tego kraju.

– Wszyscy wiemy, jak bardzo cierpi naród syryjski w wyniku wojny domowej. Jako ludzie wierzący jesteśmy zobowiązani do okazywania solidarności chrześcijańskiej. Poprzez tę zbiórkę chcemy zamanifestować naszą jedność nie tylko duchową, poprzez modlitwę, ale także poprzez dar materialny – powiedział ks. Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska.

Zbiórka jest odpowiedzią na zatroskanie ojca świętego Franciszka oraz konkretnym wyrazem solidarności z mieszkańcami Syrii. Dramat, jaki przeżywa naród syryjski, porusza serca, mobilizuje do modlitwy, ale także do działania. Dlatego 6 października będzie nie tylko dniem zbiórki pieniędzy, ale także dniem ogólnopolskiej modlitwy w intencji pokoju w Syrii.

– Nie zdajemy sobie sprawy, jaka to jest tragedia i jak wielkie rozmiary ma exodus tych ludzi. W Syrii cierpią przede wszystkim dzieci, które wraz z rodzicami musiały uciekać, aby ratować życie. To jest ogromna tragedia. Dlatego Konferencja Episkopatu Polski poprzez Caritas stara się pomóc osobom cierpiącym w Syrii. To jest solidarność, a w języku chrześcijańskim to jest miłość i miłosierdzie – powiedział ks. Józef Kloch, rzecznik KEP.

Caritas Polska we współpracy z Caritas Jordania już drugi rok niesie pomoc uchodźcom, zwłaszcza dzieciom, realizując projekt edukacyjno-rehabilitacyjny w Jordanii, w kilku miejscowościach w pobliżu granicy syryjskiej (Mafraq, Zarqa, Irbid, Madaba, Amman i Karak).

Pieniądze będą zbierane podczas przykościelnej zbiórki 6 października do puszek Caritas przez wolontariuszy parafialnych zespołów Caritas na terenie całej naszej diecezji. Następnie zostaną przekazane do Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, która za pośrednictwem Caritas Polska odpowie na najpilniejsze potrzeby mieszkańców Syrii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama