Potrzeba nam nowych pokoleń, nowych czcicieli Maryi, którzy podejmą wielkie dzieło i przez rozważanie tajemnic Różańca będą pogłębiać swoją wiarę – mówił ks. Józef Tomiak.
W sanktuarium rokitniańskim odbyły się uroczystości odpustowe ku czci Matki Boskiej Różańcowej. W niedzielę 6 października ok. 8 tysięcy pielgrzymów przybyło do Rokitna.
– Pielgrzymka Róż Żywego Różańca jest jedną z najbardziej rozmodlonych – mówi ks. kustosz Sanktuarium w Rokitnie i Diecezjalny Moderator Róż Żywego Różańca ks. dr Józef Tomiak. 22 stycznia 2013 roku ks. bp. Stefan Regmunt zatwierdził Statut Stowarzyszenia Żywego Różańca dla diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.
Od rana na rokitniańskich ścieżkach różańcowych brzmiała modlitwa prowadzona przez grupy Żywego Różańca ze Świebodzina.
– Przyjechałam do Rokitna z określonymi intencjami i ufnie modliłam się z pielgrzymami podczas wspólnego Różańca, to było niezwykłe doświadczenie, które można przeżyć tylko w Rokitnie – mówi Jadwiga Pruszkowska z Żagania.
Ponad 50 kapłanów z całej diecezji koncelebrowało uroczystą Mszę Świętą pod przewodnictwem ks. bp. Stefana Regmunta. Kazanie wygłosił moderator diecezjalny Róż Różańcowych ks. Tomiak, nakreślił w nim program formacji jednej z najliczniejszych w naszej diecezji wspólnot modlitewnych. – Warto się modlić na różańcu, nawet jeśli towarzyszy tej modlitwie roztargnienie. Nie jest to czas zmarnowany, to czas poświęcony Bogu – zachęcał ks. kustosz.
Program pielgrzymki był pieczołowicie przygotowany przez organizatorów. Siostry Loretanki z czasopisma „Różaniec” wygłosiły katechezę, zespół Diverso z Babimostu wykonał koncert dedykowany Różom Żywego Różańca. Pogoda również dopisała ku radości uczestników pielgrzymki.