Nowy numer 48/2020 Archiwum

Jesteśmy jednością przejdź do galerii

"Narodzić się na nowo przez wiarę", to hasło Rejonowego Dnia Wspólnoty Ruchu Światło - Życie, który odbył się 12 października w kościele pw. Wszystkich Świętych w Jerzmanowej. W dniu skupienia uczestniczyły oazowe wspólnoty z rejonu głogowskiego.

Modlitwa uwielbienia, śpiewy, Eucharystia, katecheza, spotkania w grupach i adoracja Najświętszego Sakramentu – to niektóre punkty oazowego spotkania. – Oprócz tego, że każda wspólnota spotyka się w swojej parafii, to kilka razy w roku spotykamy się w poszczególnych rejonach, w których jesteśmy w diecezji, aby wspólnie się modlić, rozważać Słowo Boże, ale też razem świętować i cieszyć się wiarą. Czujemy charyzmat Ruchu Światło – Życie, chcemy się w nim rozwijać i umacniać – wyjaśnia ks. Łukasz Malec, moderator rejonu głogowskiego Ruchu Światło – Życie.

Rejon głogowski obejmuje tereny od Wschowy do Szprotawy, dlatego w dniu skupienia uczestniczyły wspólnoty m.in. z Głogowa, Przemkowa, Wschowy, Szprotawy, Jaczowa i Gaworzyc. – Przyjechaliśmy, żeby włączyć się we wspólnotę naszego rejonu i zaprezentować naszą parafialną grupę. Przygotowaliśmy na dzisiaj meldunek i znak naszej wspólnoty, który prezentuje osoby z naszej oazy oraz dary na Eucharystię – mówi Paulina Bukała ze Szprotawy.

Członkowie parafialnych wspólnot oazowych spotykają się podczas spotkań formacyjnych i aktywnie włączają się w działania podejmowane w parafiach. – W naszej parafii spotykamy się dwa razy w tygodniu i włączamy się w działania w parafii. Mamy też Mszę św. w każdą drugą niedzielę miesiąca. Dzięki wspólnocie wiemy, co jest w życiu najważniejsze. Dla nas priorytetem jest Bóg i wiara. Możemy się wspólnie modlić i spędzać czas i nie musimy się tego wstydzić. Wspólnie organizujemy również Andrzejki, dyskoteki i wyjazdy. Jesteśmy jednością – mówi Paulina Bukała. Oazowicze nie skupiają się tylko na działaniach wewnątrz wspólnoty, ale podejmują także próby ewangelizacji innych. – Z koleżanką Martą po oazie w Złotym Stoku, stwierdziłyśmy, że zaczniemy ewangelizować też w Szprotawie. Chciałyśmy przekazać to, czego same doświadczyłyśmy na oazie. Najpierw się pomodliłyśmy o moc do Ducha św. i wyszłyśmy na miasto, gdzie zaczynałyśmy rozmowę o Bogu. To nie łatwe zadanie, ale duże doświadczenie – opowiada Paulina Gorzków ze Szprotawy.

Rejonowy Dzień Wspólnoty był okazją do spotkania, rozmówi i modlitwy, ale także do radości i świętowania połączonego z agapą. – Najważniejszy jest Jezus i spotkanie z nim, dlatego tu jesteśmy. Można z Bogiem rozmawiać i śpiewać, cieszyć się, trzeba tylko umieć odnaleźć się w Kościele – mówi Agnieszka Urbańska z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Głogowie. – Mnie do modlitwy zachęcili moi rodzice. Dzięki oazie udało mi się nawrócić moją przyjaciółkę, która razem ze mną jest w tej wspólnocie i wierzy w Boga. To jest najpiękniejsze, że można innym pokazać Pana Boga – dodaje Dominika Adamska z Głogowa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama