Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Pożegnania proboszcza

- Nie zagrasz już więcej naszym dzieciom na gitarze - drżącym głosem mówi mieszkaniec Przytoku.

W Przytoku parafianie pożegnali swojego proboszcza ks. Józefa Pogorzelskiego. 14 października w kościele parafialnym bp Stefan Regmunt przewodniczył Mszy Św. pogrzebowej za zmarłego ks. Józefa. Wielu kapłanów, parafian z Przytoku i miejscowości, w których pracował wcześniej ks. Pogorzelski, modliło się za jego duszę. Dzień wcześniej wierni modlili się za swojego duszpasterza podczas czuwania. Przedstawiciel parafian, żegnając ks. Józefa Pogorzelskiego, z ogromnym wzruszeniem podkreślał jego prostotę i życzliwość wobec ludzi.
Ks. Józef urodził się w miejscowości Kobylin-Pieniążki w 1964 roku, święcenia kapłańskie przyjął w 1994 roku, w parafii Przytok pracował od 2009 roku. Zmarł 23 września w czasie pielgrzymki do Fatimy.


 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma