Nowy numer 47/2020 Archiwum

Czas dla bł. Jana Pawła II

"Jan Paweł II - Papież dialogu" - to hasło tegorocznego Dnia Papieskiego, który w zielonogórskiej parafii pw. św. Alberta zorganizowano 12 i 13 października.

Dwa dni z Janem Pawłem II to czas na modlitwę, konferencje i spotkanie w grupie parafialnej. Pierwszego dnia, 12 października, w Sali Jana Pawła II odbyła się Wieczornica „Jan Paweł II – Papież dialogu”, poświęcona dziełu i postaci Ojca Świętego. Podczas spotkania można było obejrzeć prezentację multimedialną, posłuchać utworów bliskich papieżowi oraz pochylić się nad nauczaniem Jana Pawła II. – Zgłębianie papieskiego nauczania, w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem, w klimacie modlitwy i pogłębionej refleksji może przynieść poprawę umiejętności twórczego spotkania ludzi odmiennych poglądów czy wyznawanej wiary, ludzi głęboko religijnych i szczerze poszukujących Boga.” – podkreśla ks. Dariusz Kowalczyk, w przygotowanej przez niego interpretacji hasła Dnia Papieskiego. Podczas spotkania temat tegorocznego Dnia Papieskiego pogłębiał również dla uczestników spotkania ks. dr Grzegorz Chojnacki. Kapłan w swoich wypowiedziach ukazał rolę dialogu w różnych aspektach m.in. między religiami, ludźmi i społecznościami, zachęcając i ukazując jednocześnie, jak ważny jest dialog, który prowadzony w mądry sposób może skutecznie doprowadzać do rozwiązywania konfliktów np. rodzinnych, ale i międzynarodowych.
Drugiego dnia, 13 października, parafianie uczestniczyli we Mszy św., modlitwie różańcowej i Apelu Jasnogórskim. Ponadto włączyli się w zbiórkę Dzieło Nowego Tysiąclecia oraz mieli okazję obejrzeć wystawę prac uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Zielonej Górze.
 
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama