Nowy numer 24/2018 Archiwum

Pielucha dla malucha przejdź do galerii

Przez parę dni akcji zebraliśmy ok. 1000 pieluch - mówi ks. Piotr Piestrzyński.

Pomysł pojawił się podczas pieszej pielgrzymki do Częstochowy. Siostry Jezusa Miłosiernego prowadzą dom, gdzie mieszkają młode mamy ze swoimi dziećmi.

- Przez parę dni akcji zebraliśmy 1000 pieluch. Może nie jest to ogromna ilość, ale wystarczą one dla jednego dziecka, na cały rok - zaznacza ks. Piotr.

Październikowa modlitwa różańcowa jest okazją do uczenia dzieci cierpliwej modlitwy w określonych intencjach, a jednocześnie mobilizacją do pomocy najbardziej potrzebującym. Główną intencją tegorocznych nabożeństw październikowych w parafii Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. jest dziękczynienie za życie, modlitwa za dzieci, które mają się urodzić, które mieszkają w domach dziecka, są wychowywane w domach samotnej matki i za dzieci, które chorują.

Siostry katechetki wprowadzały dzieci w tematykę ochrony życia poczętego podczas katechezy. Dzieci są bardzo wrażliwe i czują potrzebę pomocy innym.

7-letnia Patrycja i 6-letnia Julia były na różańcu ze swoim tatą, wychodzą uśmiechnięte i bardzo przejęte, że pomagają swoim małym rówieśnikom, przez modlitwę i zbierane pieluchy.

Akcja „Pielucha dla Malucha” ukonkretnia dzieciom cel modlitwy różańcowej i włącza w nią rodziców, którzy ponoszą koszty całego projektu.

Modlitwa różańcowa uczy pokory i buduje wrażliwość na drugiego człowieka. Dzieci z Gorzowa Wlkp. z parafii Pierwszych Męczenników nie tylko o tym słyszały, ale przeżywają osobiście.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma