Nowy numer 48/2020 Archiwum

Lubuskie ma już 15 lat

Bronisław Komorowski wziął udział w otwarciu Lubuskiego Ośrodka Innowacji w Kalsku. Był to ostatni punkt wizyty prezydenta w naszym regionie. Wcześniej był na inauguracji nowego roku akademickiego w Collegium Polonicum i Uniwersytecie Viadrina, a potem wziął udział w uroczystościach z okazji 15-lecia województwa lubuskiego w Krośnie Odrzańskim.

Przed południem odbyła się pierwsza w historii szkolnictwa wyższego inauguracja roku akademickiego polskiej i niemieckiej uczelni. W uroczystościach, które odbyły się w Collegium Polonicum w Słubicach i na Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie wzięli udział prezydenci Polski i Niemiec: Bronisław Komorowski oraz Joachim Gauck. – To szczególne miejsce, bo współpraca uniwersytetów po obu stronach Odry jest przykładem sukcesu związanego z integracją Unii Europejskiej. To tu rośnie tkanka wzajemnego zrozumienia i woli współpracy – powiedział prezydent RP Bronisław Komorowski.

Po południu na Zamku Piastowskim w Krośnie Odrzańskim rozpoczęły się obchody 15-lecia województwa lubuskiego. W pierwszej części uroczystości odbyła się debata polityczno-gospodarcza. Do udziału w niej zaproszone zostały osoby biorące czynny udział w tamtych wydarzeniach, a także obecni parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele świata nauki i biznesu. Gościem specjalnym drugiej części był prezydent RP.

Lubuskie ma już 15 lat   Otwarcie Lubuskiego Ośrodka Innowacji w Kalsku Krzysztof Król /GN Ostatnim punktem wizyty Bronisława Komorowskiego był Lubuski Ośrodek Innowacji w Kalsku, który inicjatywą Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sulechowie. Naukowcy będą w nim przeprowadzać badania na potrzeby przedsiębiorców branży rolno-spożywczej. – Lubuski Ośrodek Innowacji i Wdrożeń Agrotechnicznych to przykład mądrze wydanych pieniędzy. Dzięki takim inwestycjom rolnictwo ma szansę rozwijać się i być konkurencyjne – powiedział Bronisław Komorowski.

W uroczystościach w Słubicach i Kalsku wziął udział bp Stefan Regmunt.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama