Nowy numer 33/2018 Archiwum

Lubuskie ma już 15 lat

Bronisław Komorowski wziął udział w otwarciu Lubuskiego Ośrodka Innowacji w Kalsku. Był to ostatni punkt wizyty prezydenta w naszym regionie. Wcześniej był na inauguracji nowego roku akademickiego w Collegium Polonicum i Uniwersytecie Viadrina, a potem wziął udział w uroczystościach z okazji 15-lecia województwa lubuskiego w Krośnie Odrzańskim.

Przed południem odbyła się pierwsza w historii szkolnictwa wyższego inauguracja roku akademickiego polskiej i niemieckiej uczelni. W uroczystościach, które odbyły się w Collegium Polonicum w Słubicach i na Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie wzięli udział prezydenci Polski i Niemiec: Bronisław Komorowski oraz Joachim Gauck. – To szczególne miejsce, bo współpraca uniwersytetów po obu stronach Odry jest przykładem sukcesu związanego z integracją Unii Europejskiej. To tu rośnie tkanka wzajemnego zrozumienia i woli współpracy – powiedział prezydent RP Bronisław Komorowski.

Po południu na Zamku Piastowskim w Krośnie Odrzańskim rozpoczęły się obchody 15-lecia województwa lubuskiego. W pierwszej części uroczystości odbyła się debata polityczno-gospodarcza. Do udziału w niej zaproszone zostały osoby biorące czynny udział w tamtych wydarzeniach, a także obecni parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele świata nauki i biznesu. Gościem specjalnym drugiej części był prezydent RP.

Otwarcie Lubuskiego Ośrodka Innowacji w Kalsku   Otwarcie Lubuskiego Ośrodka Innowacji w Kalsku Krzysztof Król /GN Ostatnim punktem wizyty Bronisława Komorowskiego był Lubuski Ośrodek Innowacji w Kalsku, który inicjatywą Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sulechowie. Naukowcy będą w nim przeprowadzać badania na potrzeby przedsiębiorców branży rolno-spożywczej. – Lubuski Ośrodek Innowacji i Wdrożeń Agrotechnicznych to przykład mądrze wydanych pieniędzy. Dzięki takim inwestycjom rolnictwo ma szansę rozwijać się i być konkurencyjne – powiedział Bronisław Komorowski.

W uroczystościach w Słubicach i Kalsku wziął udział bp Stefan Regmunt.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma