Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Otwórz swoje serce

Koncert "Effata - znaczy Otwórz się" odbył się 19 października w głogowskim kościele pw. Bożego Ciała.

– „Effata” znaczy otwórz się, to słowa Pana Jezusa z Ewangelii, ale aktualne dzisiaj dla każdego człowieka, który jest zamknięty w swoim życiu na przyszłość, na rzeczy nowe i na to, co Bóg niesie ze sobą – wyjaśnia ks. Marcin Marciniak. – Dzisiejszy koncert jest właśnie takim przesłaniem, abyśmy się nie bali otworzyć swojego serca na Pana Boga, który daje nam wszystko – dodaje.

Idea koncertu zrodziła się na pielgrzymce beatyfikacyjnej bł. Ligi Novarese w Rzymie, gdzie grupa młodych ludzi zapragnęła połączyć muzykę, śpiew i modlitwę, by wielbić Boga. Koncert zorganizowano w ramach Głogowskiego Tygodnia z bł. Janem Pawłem II. – Papież był zawsze z młodymi ludźmi. On powiedział, że młodzi ludzie są przyszłością Kościoła i narodu oraz jego nadzieją. Chcemy dziś przez młodych ludzi, ich modlitwę i talenty pokazać, że młodości nie liczy się wiekiem, ale sercem – mówi ks. Marcin Marciniak.

Podczas koncertu można było usłyszeć nie tylko śpiew, ale i rozmaite instrumenty, m.in. skrzypce, gitarę elektryczną, perkusję i keyboard.

Koncert podzielony został na dwie części – muzyczną i modlitewną. Pierwsza to koncert radosnego uwielbienia Pana Boga połączony ze scenką ewangelizacyjna i świadectwem, o przebaczeniu, młodej dziewczyny. Druga to adoracja Najświętszego Sakramentu z indywidualnym błogosławieństwem.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma