Nowy numer 28/2018 Archiwum

Pamiętają o misjach

Msza św. z inscenizacją misyjną odbyła się 20 października w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie.

Ideą niedzieli misyjnej jest pamięć o tych, którzy czekają na Ewangelię, ale też potrzebują naszej pomocy materialnej. Na te sprawy zwróciło uwagę kółko misyjne ze Szkoły Podstawowej nr 6 i parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie prowadzone przez katechetkę Jolantę Kwiecień.

W tym dniu przygotowało liturgię mszy św. i przedstawiło misyjną inscenizację. Dzieci przy muzyce charakterystycznej dla danego kontynentu starały się zaakcentować problemy, z którymi borykają się ich rówieśnicy na świecie. Wyraziły też chęć pomocy materialnej koleżankom i kolegom z Afryki, Azji, Europy, Oceanii i Azji, włączając się w akcję zbierania znaczków na rzecz Misji. Poprzez swoją inscenizację solidaryzowały się z dziećmi całego świata zachęcając siebie i innych do modlitwy a także materialnej pomocy na rzecz drugiego człowieka.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma