Nowy numer 49/2020 Archiwum

Pod jednym dachem

W dniach od 11 do 13 października w Sanktuarium św. Urszuli Ledóchowskiej w Pniewach odbyły się rekolekcje dla małżeństw. Zorganizował je Ruch Rodzin Nazaretańskich.

"Ukochać Chrystusa o rysach twarzy żony, męża" - to temat rekolekcji i jednocześnie zadanie zadane nam do realizacji w codziennym życiu rodzinnym. Uczyliśmy się dostrzegać w naszych najbliższych Jezusa i budować z nimi taką relację, jakby Chrystus fizycznie mieszkał z nami pod jednym dachem. Kluczem do takiego patrzenia na swoją domową rzeczywistość jest Maryja, której nieustannie powinniśmy zawierzać swoje rodziny i zapraszać do codziennych spraw.

W Pniewach było łącznie ok. 100 osób. Były małżeństwa bezdzietne i te z małymi dziećmi. Najmłodszy uczestnik rekolekcji miał zaledwie 7 tygodni. Dzień był tak rozplanowany, by na nic nie zabrakło czasu. Rozpoczynał się medytacją, była możliwość wysłuchania konferencji, uczestnictwa w grupach dzielenia, Eucharystii, adoracji Najświętszego Sakramentu. Animatorki grup dziecięcych pomagały, by dorośli mogli jak najpełniej wykorzystać dany im czas, a dzieci nie znudziły się formułą rekolekcji.

W czasie wolnym rodziny korzystały z pięknej pogody podczas spacerów i wspólnego czasu na placu zabaw. Był nawet mecz piłki nożnej.

Podczas rekolekcji posługiwał duszpastersko ks. Przemysław Danielczak, głosząc dla nas nauki rekolekcyjne, Słowo Boże, służąc podczas rozmów duchowych i w konfesjonale.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama