Nowy numer 48/2020 Archiwum

Życzenia nawet od papieża

Spełniło się marzenie chorej na białaczkę Oliwii Gandeckiej z Zielonej Góry. Dziewczynka w dniu urodzin dostała milion kartek. Niecodzienne urodziny odbyły się 27 października w siedzibie diecezjalnej Caritas przy ul. Bema 27.

Na swoje szóste urodziny Oliwia chciała otrzymać jak największą liczbę kartek z życzeniami. Otrzymała prawie milion życzeń z całego świata m. in. Chin i Stanów Zjednoczonych. Wśród nadawców jest nawet papież. Rodzice nie kryli wzruszenia. – Wszystkie kartki są dla nas bardzo ważne, szczególnie te własnoręcznie wykonane przez dzieci – mówi mama Oliwii.

Akcję „Kartka dla Oliwki” na portalu społecznościowym rozpoczęła wolontariuszka z Warszawy Marta Jagiełło. – Zobaczyłam na fanpage Oliwii, że ma za miesiąc urodziny. Napisałam do jej mamy – powiedziała Marta Jagiełło. – Jestem w totalnym szoku. Jedyne co mogę powiedzieć to podziękować tym wszystkim ludziom, którzy wysłali te kartki. Nie spodziewałam się takiego odzewu, liczyłam na 100-200, maksymalnie 500 – dodała.

Rodzice chcą policzyć kartki dla Oliwki i zgłosić to do księgi rekordów Guinessa. Część prezentów m.in. pluszaków i maskotek dziewczynka postanowiła przekazać dzieciom z domów dziecka oraz do lokalnych przedszkoli.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama