Nowy numer 48/2020 Archiwum

Znicz dla zapomnianych

Podopieczni świetlicy „Nadzieja”, działającej przy gorzowskim kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, posprzątali zaniedbane groby ma cmentarzu przy ul. Warszawskiej.

Dzieci i młodzież akcję sprzątania grobów prowadzi od kilku lat. – Cmentarz na którym co roku robimy porządki znajduje się przy naszym kościele. To jest bardzo stary cmentarz  i znajduje się tu bardzo dużo zaniedbanych grobów – wyjaśnia Jadwiga Żurawska. – W tym roku zaproponowałam naszej grupce dziewcząt, że posprzątamy groby małych dzieci – dodaje.

Opiekunowie w ten sposób chcą uwrażliwić młodzież w te sposób na ludzkie potrzeby. – Posprzątaliśmy dziesięć małych grobów. Mieliśmy ograniczony czas ale planujemy jeszcze raz zrobić taką akcję z większą grupą młodzieży – wyjaśnia opiekunka.

Świetlica, prowadzona przez tutejszy Parafialny Zespół Caritas, działa w dni powszednie od godz. 15.00 do godz. 18.00. Dzieci i młodzież mogą liczyć tutaj na pomoc w odrabianiu lekcji, zajęcia artystyczne, muzyczne, gry i zabawy oraz posiłek.

Cmentarz Świętokrzyski w Gorzowie Wlkp. położony jest przy ul. Warszawskiej. Został założony około 1890 roku. Nekropolia ma ponad 3,5 hektara powierzchni.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama