GN 48/2020 Archiwum

Spotkanie z żywą muzyką przejdź do galerii

Koncert z okazji święta patrona Służby Zdrowia św. Łukasza Ewangelisty.

W sali kameralnej Filharmonii Zielonogórskiej im. T. Bairda po raz 11 spotkali się 26 października melomani, członkowie i sympatycy Oddziału Wojewódzkiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich w Zielonej Górze i Oddziału Wojewódzkiego Stowarzyszenia Pielęgniarek i Położnych w Zielonej Górze. Występy w filharmonii poprzedziła uroczysta Msza Świętą w zielonogórskiej Konkatedrze celebrowana przez bp. Stefana Regmunta.

Koncert wyreżyserował i poprowadził Gerard Nowak, wystąpili: Anna Maria Potyrała – sopran, Maciej Gronek – tenor i Marta Jarczewska – fortepian. Wykonano utwory: Gioacchino Rossiniego, Sergiusza Rachmaninowa, Piotra Czajkowskiego, Eduardo di Capua, Imre Kalmana, Franza Lehara, Rodolfo Falvo i Roberta Stolza.

Spotkanie środowiska lekarskiego z żywą muzyką było także okazją do wspomnienia wspaniałych osobowości i wartościowych osób. Podczas sobotniego wieczoru wspominano śp. dr Jadwigę Cielecką i pielęgniarkę Cecylię Krasowską. – Praca lekarza łączy się ściśle z wiarą. Jeśli ktoś nie wierzy nie będzie wystarczająco wrażliwy na cierpienie człowieka – mówił Prezes Oddziału Wojewódzkiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich w Zielonej Górze Halina Szumlicz. – Jako lekarze jesteśmy tylko ludźmi, mamy często wątpliwości, co do postawionej diagnozy, dużo się nad tym zastanawiamy i dlatego wiara, modlitwa pomagają nam, Pan Bóg daje nam siłę i radość.

Niestety był to ostatni koncert zrealizowany w Zielonej Górze pod patronatem Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich i Katolickiego Stowarzyszenia Pielęgniarek i Położnych, na co z żalem zwrócili uwagę organizatorzy.


 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama