GN 48/2020 Archiwum

Akcja "Znicz"

Zwiększona liczba patroli w okolicach cmentarzy, zmiana organizacji ruchu przy drogach dojazdowych do nekropolii w większych miastach - to m.in. oznaki policyjnej akcji "Znicz".

Celem akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa osobom odwiedzającym groby bliskich zmarłych na cmentarzach. Policjanci nie tylko kierują ruchem, ale przestrzegają również przed kieszonkowcami. W akcji biorą udział nieumundurowani policjanci, którzy będą zwracać uwagę na podejrzane osoby i przypadki kradzieży. – Apelujemy o to, by zwrócić uwagę na to, że w tłoku mogą być ci, którzy wykorzystują te sytuacje do kradzieży. Bardzo wiele zależy również od nas samych. Chodzi o to, byśmy nie pozostawiali przy mogiłach, na cmentarzu rzeczy wartościowych. Często jest tak, że zaaferowani sprzątaniem grobów, przyniesieniem wody czy ustawianiem kwiatów, pozostawiamy torebkę, saszetkę na ławce czy płycie nagrobnej – przestrzega rzecznik prasowy KWP w Gorzowie Wlkp. podkom. Sławomir Konieczny.

Lubuszanie będą mogli liczyć na obecność policjantów w okolicach cmentarzy przed uroczystością Wszystkich Świętych i w same święto oraz przez cały weekend. – Dbamy o bezpieczeństwo i płynność ruchu w okolicach cmentarzy, miejscach parkingowych i drogach dojazdowych do nekropolii. W największych miastach zawsze jest tak, że w akcji bierze udział ok. 100–150 policjantów – zapewnia podkom. Konieczny. Na pomoc policjantów będzie można liczyć nie tylko przy cmentarzach, w Gorzowie przy ul. Żwirowej czy w Zielonej Górze przy ul. Wrocławskiej, ale i przy mniejszych cmentarzach, znajdujących się w granicach miasta i na terenie gminy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama