Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Świętujemy po chrześcijańsku

Litania do wszystkich świętych, modlitwa uwielbienia, katecheza na temat świętości, Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św. – złożyły się na „Noc Światłą ze Świętymi”, która odbyła się 31 października w kościele pw. NMP Królowej Polski w Głogowie.

W noc poprzedzającą uroczystość Wszystkich Świętych głogowianie postanowili trwać na modlitwie i przyjrzeć się życiu świętych. – Świętujemy ten dzień po chrześcijańsku. Chcemy przede wszystkim ukazać, radość, chwałę, światłość zbawionych i świętych, co jest zamysłem uroczystości Wszystkich Świętych. Chcemy też trochę przeciwdziałać modzie straszenia i kultu śmierci. Po prostu głosić życie – powiedział proboszcz ks. Witold Pietsch.

W procesji wniesiono dziesięć relikwii z głogowskich i okolicznych parafii. Byli to: św. Jakub, bł. Jan Paweł II, św. Mikołaj, św. Ojciec Pio, bł. Luigi Novarese, bł. Karolina Kózkówna, bł. Jerzy Popiełuszko, św. Maksymilian Maria Kolbe, św. Klemens, św. Faustyna Kowalska i bł. Edmund Bojanowski. – Wspólny mianownik życia tych wszystkich świętych to modlitwa. Jak człowiek się modli, to otwiera się na Pana Boga, czyli otwiera się na Jego wolę i kroczy do świętości – zauważa wikariusz ks. Piotr Wadowski.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma