Nowy numer 49/2020 Archiwum

Wróćmy do cywilizacji miłości

"Małżeństwo i rodzina na tle współczesnych zagrożeń ideologicznych" – to tytuł konferencji jaka odbyła się 22 listopada w Wyższej Szkole Biznesu w Gorzowie Wlkp.

Uczestnicy najpierw wysłuchali wykładu „Ideologiczne zagrożenia małżeństwa i rodziny” – ks. dr Mariusza Dudki, który jest diecezjalnym duszpasterzem rodzin w kurii biskupiej w Zielonej Górze. Później głos zabrał dr Marek Czachorowski z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, który wygłosił wykład „Ideologia gender a małżeństwo i rodzina” . – Teoria gender prowadzi do cywilizacji poniżenia i pogardy człowieka – podkreślił dr Czachorowski

Ostatni „Odpowiedź na cywilizację śmierci” wygłosiła prof. Maria Ryś z Uniwersytetu Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie. – Powinniśmy wrócić do wszystkich zasad cywilizacji miłości. Ta cywilizacja zawsze odróżnia człowieka od popełnionego zła, które musimy potępiać, ale nigdy nie możemy potępiać człowieka. Żeby nie przyzwalać na zło, przede wszystkim musimy uświadomić ludziom, na czym to zło polega – powiedziała Maria Ryś.

W trakcie konferencji odbyło się wręczenie nagród uczniom szkół podstawowych i gimnazjum – laureatom konkursów plastycznego i fotograficznego zatytułowanego „Duża rodzina jest fajna” w ramach Kampanii „Rodzina Naszą Wspólną Sprawą”. Nagrody ufundowało Miasto Gorzów Wlkp.

Organizatorem konferencji było Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna oraz diecezjalne duszpasterstwo rodzin.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama