Nowy numer 48/2020 Archiwum

Centrum chrześcijaństwa - Jezus Chrystus

- Mijający czas był dla mnie wielkim szczęściem! Wiara jest dla mnie jak tlen, jak powietrze, którym oddycham. Ona daje mi siłę i odwagę w moim życiu - powiedziała Janina Adamczyk ze Świebodzina.

We wspólnotach parafialnych 24 listopada 2013 roku, w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, świętowaliśmy zakończenie Roku Wiary. Szczególnie uroczyste celebracje odbyły się w katedrze w Gorzowie Wlkp., w konkatedrze w Zielonej Górze i sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie. Zakończył się ważny etap, zainaugurowany przez papieża Benedykta XVI, 11 października 2012 roku. W uroczystościach pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka wziął udział bp Stefan Regmunt przebywający w Rzymie na sesji Papieskiej Rady ds. Służby Zdrowia.

W sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie Mszy Świętej przewodniczył bp Paweł Socha. - W komunii z papieżem Franciszkiem, u boku figury Chrystusa Króla Wszechświata, do którego pielgrzymują setki tysięcy osób, świętujemy zakończenie Roku Wiary. Z tego miejsca idzie na cały świat przesłanie o Chrystusie Królu - powiedział w homilii bp Socha, a następnie dodał: - Rok Wiary miał być okazją do autentycznego nawrócenia do Chrystusa. Chcemy odnowić wyznanie naszej wiary, uznając Ciebie Chryste za Króla czasu i wieczności - podkreślał kaznodzieja.

Chrystus Król Wszechświata jest patronem WSD w Paradyżu, stąd udział formatorów i kleryków w uroczystościach w Świebodzinie. Chrystus Król jest również patronem Akcji Katolickiej. - Dzisiejsze święto jest dla nas umocnieniem w Chrystusie, chcemy na nowo zaczerpnąć ze źródła, żeby trwać w Chrystusie i w nim działać. Chcemy nieść Ewangelię, poprzez narzędzie, jakim jest Akcja Katolicka - powiedziała Urszula Furtak, prezes DIAK.


 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama