Nowy numer 48/2020 Archiwum

Patriotyczne Andrzejki dla najmłodszych

Zabawa andrzejkowa połączona z patriotycznymi zadaniami, grami, konkursami i tańcami, to pomysł wspólnoty Domowego Kościoła, która nie tylko dla swoich pociech, ale również dzieci z parafii zorganizowała bal.

– To już drugie Andrzejki dla rodzin. Pierwsze, rok temu odbyły się pod znakiem św. Andrzeja. Chcieliśmy wypromować tego świętego i przybliżyć go dzieciom.W tym roku chcieliśmy pokazać dzieciom, czym jest patriotyzm – mówi współorganizatorka balu Ewa Pogorzelska. Zabawa zaczęła się wspólnie zatańczonym Polonezem. Później dzieci wykonały flagę Polski, którą mogły zabrać do domu. Był też konkurs z pytaniami o Hymn Polski i wiersz „Kto Ty jesteś?”. – Pytania nie są trudne. Chodzi o to, by dzieci zapamiętały treść i zastanowiły się nad nią. Chcemy też pokazać, że mamy swoją flagę i godło, i że cieszymy się, że jesteśmy Polakami – mówi pomysłodawczyni patriotycznego konkursu Magda Kincel. Ponadto rodzice przygotowali grę „Znaj Znak”, podczas której dzieci poznawały symbole związane z Polską m.in. znak Solidarności czy wizerunek Józefa Piłsudskiego.

Bal zorganizowano z potrzeby przybliżenia dzieciom historii i wartości patriotycznych. Poprzez zabawę, tańce i gry najmłodsi mogli dowiedzieć się m.in., kto jest bohaterem narodowym i co oznaczają symbole Polski. – Widzimy potrzebę kształcenia postaw patriotycznych od najmłodszych lat. Patriotyzm rozumiemy jako zdolność do poświęceń dla Polski,która wynika z poczucia wspólnoty. To nasza Polska i o nią chcemy dbać. W czasie wojny była to gotowość do największego poświęcenia, dziś nie trzeba tak wielkiej ofiary – mówią Ewa i Tomasz Pogorzelscy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama