Nowy numer 08/2020 Archiwum

Nie chowaj głowy w piasek

Chcesz pomóc najuboższym przed świętami Bożego Narodzenia? Nic prostszego! Już 6 i 7 grudnia w wielu sklepach spotkamy wolontariuszy zbierających dary dla potrzebujących w ramach V. Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności Caritas – "Tak, pomagam".

Diecezjalna Caritas przyłącza się do ogólnopolskiej zbiórki żywności już nie po raz pierwszy. – Akcja przeprowadzona będzie w ponad 140 sklepach na terenie całej diecezji, weźmie w niej udział ok. 1300 wolontariuszy z 70 Parafialnych Zespołów Caritas – wyjaśnia Anna Maria Fedurek, rzecznik prasowy diecezjalnej Caritas.

Z zebranych darów zostaną przygotowywane świąteczne paczki i za pośrednictwem PZC przekazane, jeszcze przed świętami, najuboższym. – Parafialne oddziały mają doskonałe rozeznanie co do potrzeb osób ubogich, ponieważ stale w ciągu roku udzielają im pomocy – tłumaczy rzecznik.

W ubiegłym roku podczas zbiórki „Tak, pomagam” w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej udało się zebrać 24 tony żywności.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama