Nowy numer 43/2020 Archiwum

Uwaga na silny wiatr w regionie

Od czwartku 5 grudnia do soboty 7 grudnia do godziny 10.00 siła wiatru w porywach może dochodzić do 110 km/h.

W obliczu ostrzeżeń meteorologicznych, zapowiadających bardzo silny wiatr w ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin, wojewoda Jerzy Ostrouch zobowiązał swoje służby do ciągłego monitoringu sytuacji oraz gotowości do podjęcia działań ratowniczo - gaśniczych.

Wojewódzka Straż Pożarna w Gorzowie Wlkp. odnotowała od wczoraj, (5 grudnia) do chwili obecnej 167 zdarzeń związanych z silnymi wiatrami. Głównie były to  połamane drzewa i zerwane trakcje elektryczne. – Najgroźniejsze skutki wichury na razie omijają województwo lubuskie. Mamy połamane konary drzew, zerwane trakcje elektryczne, ale ważne, że podczas wichury nikt nie ucierpiał. W województwie lubuskim była jedna sytuacja kryzysowa. W powiecie żagańskim na drodze leżało drzewo, które zostało już usunięte – informuje Marta Liberkowska, kierownik biura prasowego wojewody lubuskiego.

Wiać będzie jeszcze przez najbliższą dobę. W piątek 6 grudnia br., od godzin popołudniowych siła wiatru be się zmieszać, choć chwilami trzeba się spodziewać jeszcze silniejszych podmuchów, dochodzących do 80 km/h. Podmuchom wiatru będą towarzyszyły opady śniegu i śniegu z deszczem.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega. Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h,w porywach do 95 km/h. Wiatr południowo-zachodni i zachodni. Od rana dnia 07.12.2013 wiatr stopniowo będzie słabł, do średniej prędkości 35 km/h, a w porywach do 90 km/h.

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 54
Nazwa biura: IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu
Zjawisko/stopień zagrożenia: Silny wiatr/2
Obszar: województwo lubuskie
Ważność (cz. urz.): od godz. 15:00 dnia 05.12.2013 do godz. 10:00 dnia 07.12.2013

Przebieg: Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h,w porywach do 95 km/h. Wiatr południowo-zachodni i zachodni. Maksymalne porywy wiatru spodziewane są w nocy z czwartku na piątek i w piątek do godzin porannych, kiedy to wiatr w porywach może osiągać prędkość do 110 km/h. Od rana dnia 07.12.2013 wiatr stopniowo będzie słabł, do średniej prędkości 35 km/h, a w porywach do 90 km/h.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska(%): 90%

Z uwagi na złożoną i dynamiczną sytuację meteorologiczną ostrzeżenie może zostać zaktualizowane.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama