Nowy numer 43/2020 Archiwum

Dla ludzi chcących więcej

Międzynarodowy Dzień Wolontariatu, przypadający 5 grudnia, to specjalna okazja do podziękowania osobom zaangażowanym na różnych polach, a także znalezienia nowych wolontariuszy.

Przez całe przedpołudnie na Uniwersytecie Zielonogórskim, z inicjatywy uczelnianego Biura Karier, prezentowały się stoiska różnych organizacji. – Jesteśmy tu po to, aby pokazać przechodzącym studentom, że warto zostać wolontariuszem. Że bycie wolontariuszem to bycie człowiekiem, który chce trochę więcej, który chce poznawać siebie, swoje możliwości, odkrywać, w czym jest dobry, a w czym w ogóle się nie czuje. To są możliwości, które bardzo trudno zdobyć, tylko studiując. Na studiach zdobywa się wiedzę, w wolontariacie zdobywa się doświadczenie – mówi Barbara Szuszkiewicz z Centrum Wolontariatu diecezjalnej Caritas.

W różny sposób diecezjalnej Caritas pomaga ok. 2 tys. wolontariuszy. Są to dzieci, młodzież i dorośli. Bez nich pomoc ludziom nie byłaby możliwa. – Zapraszamy do naszego biura przy ul. Bema w Zielonej Górze tych wszystkich, którzy chcieliby być wolontariuszami, ale nie mają pomysłu, jak to zrobić. Dajemy do wypełnienia ankietę, która pomaga odkryć mocne strony i zainteresowania. Rozmawiamy i na podstawie ofert, które zostawiają nam różne organizacje oraz biorąc pod uwagę nasze aktualne działania, proponujemy konkretnemu człowiekowi, w co może się włączyć – tłumaczy Barbara Szuszkiewicz.

Od czterech lat wolontariuszką jest Weronika Ejchorst. – Co tydzień chodzę do hospicjum. Tam głównie rozmawiam z chorymi. Dla nich każdy uśmiech jest ważny – mówi.

Szczegółowe informacje:
Centrum Wolontariatu (Caritas)
ul. Bema 32-34
65-170 Zielona Góra
Kontakt: 68 411 02 97, wolontariat.zg@caritas.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama