Nowy numer 15/2020 Archiwum

Adwentowe światełka

Wspólnotowy śpiew i modlitwa, czytanie słowa Bożego oraz zapalenie symbolicznych światełek odbyło się 8 grudnia podczas wieczoru modlitewnego w parafii pw. Najświętszej Trójcy w Ochli.

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP parafialna schola "Harfa" z Ochli, pod przewodnictwem Anny Mroczkowskiej, zaprosiła do kościoła parafian, którzy wspólnie uczestniczyli w adwentowym wieczorze modlitwy i śpiewu pt. "Wyznajemy wiarę w obecność Bożą". Spotkanie zorganizowano z okazji zakończenia Roku Wiary, rozpoczęcia nowego roku liturgicznego, a także II Niedzieli Adwentu. Podczas Mszy św. ks. proboszcz Mieczysław Pospiech podjął tematykę Cudownego Medalika i zapoznał parafian z objawieniami Matki Bożej w 1830 roku w Paryżu św. Katarzynie Laboure. Każdy uczestnik niedzielnej Eucharystii otrzymał medalik. Wieczorem odbył się spektakl przeplatany narracją, pieśniami i słowem Bożym. Spotkanie zakończyło się symbolicznym zapaleniem światła przez dzieci i dorosłych oraz wspólnotową modlitwą – zawierzeniem Matce Bożej Niepokalanej, z podaniem sobie dłoni.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama