Nowy numer 43/2020 Archiwum

Roraty w Lubsku

Roraty w parafii pw. Nawiedzenia NMP w Lubsku odbywają się w tym roku pod hasłem zaproponowanym przez „Małego Gościa Niedzielnego” czyli „uBoga Droga”.

W parafii pw. Nawiedzenia NMP w Lubsku w czasie Rorat kroczymy „uBogą droga” wraz z Małym Gościem Niedzielnym. Każdego dnia staramy się poznać nową postać, która zostawia bogactwo świata i szuka skarbów w niebie. Dotychczas poznaliśmy Ojca św. Franciszka, św. Franciszka z Asyżu, św. Klarę. W piątkowy wieczór poznawaliśmy św. Mikołaja, który był biskupem, a nie tak jak promuje się w mediach, grubawym staruszkiem w czerwonym kubraczku. W ten wieczór, ów święty przybył do nas i jak widać na zdjęciach, dzieci nie zabrakło, a każdy otrzymał jakiś podarunek.

Codziennie w Roratach bierze udział ok. 180 dzieci z parafii. Poznawanie losów świętych z "uBogiej drogi" pozwala nam zastanowić się, co jest lepsze - "być" czy "mieć"? I można powiedzieć, że każdy mały i duży, może z tych Rorat wiele się dowiedzieć. Dlatego zachęcam wszystkich do podjęcia się trudu uczestnictwa w Roratach, bo jak mówi Pismo Św. "Kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama