Nowy numer 09/2020 Archiwum

Roraty w Lubsku

Roraty w parafii pw. Nawiedzenia NMP w Lubsku odbywają się w tym roku pod hasłem zaproponowanym przez „Małego Gościa Niedzielnego” czyli „uBoga Droga”.

W parafii pw. Nawiedzenia NMP w Lubsku w czasie Rorat kroczymy „uBogą droga” wraz z Małym Gościem Niedzielnym. Każdego dnia staramy się poznać nową postać, która zostawia bogactwo świata i szuka skarbów w niebie. Dotychczas poznaliśmy Ojca św. Franciszka, św. Franciszka z Asyżu, św. Klarę. W piątkowy wieczór poznawaliśmy św. Mikołaja, który był biskupem, a nie tak jak promuje się w mediach, grubawym staruszkiem w czerwonym kubraczku. W ten wieczór, ów święty przybył do nas i jak widać na zdjęciach, dzieci nie zabrakło, a każdy otrzymał jakiś podarunek.

Codziennie w Roratach bierze udział ok. 180 dzieci z parafii. Poznawanie losów świętych z "uBogiej drogi" pozwala nam zastanowić się, co jest lepsze - "być" czy "mieć"? I można powiedzieć, że każdy mały i duży, może z tych Rorat wiele się dowiedzieć. Dlatego zachęcam wszystkich do podjęcia się trudu uczestnictwa w Roratach, bo jak mówi Pismo Św. "Kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama