Nowy numer 08/2020 Archiwum

Roraty w Ochli

Roraty dla dzieci w parafii pw. Najświętszej Trójcy w Ochli odprawiane są we wtorki i piątki. Oprócz kroczenia w procesji z lampionami najmłodsi przynoszą do kościoła serduszka z dobrymi uczynkami i zbierają naklejki, które na koniec Rorat utworzą Gwiazdę Betlejemską.

Mszę św. roratnią dla dzieci rozpoczyna procesja, w której najmłodsi niosą do ołtarza zapalone lampiony. Wybrane dzieci zapalają roratkę i świece na wieńcu adwentowym. W trakcie Eucharystii, przed ofiarowaniem, każde dziecko, które zrobiło dobry uczynek i wypisało go na specjalnym serduszku, składa je na ołtarzu. Na koniec Mszy św. wśród dzieci, które przyniosły serduszka, losowana jest figurka Matki Bożej, którą zabiera się do domu i przynosi na kolejne Roraty. Na koniec Adwentu wszystkie serduszka będą zawieszone na choince jako dar dzieci dla Pana Jezusa. Dzieci na każdych Roratach otrzymują elementy do wyklejania, które stworzą Gwiazdę Betlejemską. Na zakończenie Rorat dzieci otrzymają szopki bożonarodzeniowe.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama