Nowy numer 07/2020 Archiwum

Kamień węgielny z Nazaretu

W ósmą rocznicę utworzenia Sanktuarium Królowej Pokoju w Otyniu oraz pierwszego etapu odbudowy wieży kościoła odbyła się uroczystość wbudowania kamienia węgielnego pochodzącego z Nazaretu.

Podczas mszy św. 8 grudnia br. celebrowanej przez biskupa Pawła Sochę odbyło się poświęcenie zrekonstruowanej wieży kościoła, która rok temu uległa zawaleniu. Dzięki kustoszowi Sanktuarium ks. Grzegorzowi Sopniewskiemu, który szybko zorganizował wsparcie z wielu programów i dotacji, zmobilizował ludzi i instytucje – prace ruszyły wiosną 2013 roku. W grudniową niedzielę spotkali się przedstawiciele wielu instytucji, darczyńców, księża oraz społeczeństwo, które wyraziło wszystkim wdzięczność za trud odbudowy i powrotu charakterystycznego obiektu do pięknego krajobrazu miejscowości. Niedługo z wieży zabrzmi nowy dzwon.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama