Nowy numer 15/2020 Archiwum

Wyjdź z cienia

Przejechali pół Polski, aby odebrać światło. Nie byle jakie, bo Betlejemskie Światełko Pokoju, które w całej Polsce zapłonie już po raz siedemnasty.

Betlejemskie Światło Pokoju to coroczna harcerska akcja przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem. W Zakopanem, 15 grudnia, polscy harcerze odebrali je z rak słowackich skautów. Wśród nich byli także nasi diecezjanie. Po światło dla żarskiego hufca pojechali m.in. harcerze ZHP na czele z ks. przewodnikiem Adamem Żygadło. – W Zakopanem braliśmy udział w grze miejskiej i warsztatach duchowych, poza tym uczestniczyliśmy w czuwaniu, które zakończyła uroczysta Pasterka w trakcie której otrzymaliśmy Betlejemskie Światło Pokoju – wyjaśnia ks. Adam Żygadło.

W tym roku akcja odbywa się pod hasłem: „Wyjdź z cienia. Pokaż dobro”. Oficjalna delegacją województwa lubuskiego była ta z Hufca Strzelce Krajeńskie ZHP. Oficjalne przekazanie światła dla Chorągwi Ziemi Lubuskiej nastąpi dziś (17 grudnia) o godz. 18.00 w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie.

Harcerze ZHP przekażą światło m.in. do parafii, urzędów, instytucji i szkół.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama