Nowy numer 08/2020 Archiwum

Niebieskie skarby

W parafii pw. św. Michała Archanioła w Świebodzinie kolejny rok z rzędu Roraty organizowane są na podstawie materiałów przygotowanych przez „Małego Gościa Niedzielnego”.

„Uboga droga droga u Boga jest” – śpiewa Magda Anioł w piosence napisanej specjalnie na tegoroczne Roraty. Każdego dnia uczymy się, patrząc na przykłady świętych i błogosławionych jak rezygnować z samych siebie dla bliźnich. Razem idziemy ubogą drogą idziemy do nieba.

Kolejny rok z rzędu korzystamy w parafii p.w. Św. Michała Archanioła w Świebodzinie z materiałów roratnich przygotowanych przez redakcję „Małego Gościa Niedzielnego”. Tegoroczny program pozwala nam poznać Kościół ubogi i dla ubogich, taki, jakiego pragnie papież Franciszek.

Spotykamy się od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, by mrok kościoła rozświetlić przyniesionymi lampionami i blaskiem świecy roratniej. W sobotę gromadzimy się o 9.00 rano. Każdego dnia poznajemy kolejną osobę, która w swoim życiu zapragnęła gromadzić sobie skarby w niebie. Dzieci przynoszą ze sobą serduszka w wypisanymi dobrymi uczynkami, bo każdy dobry czyn to gromadzenie niebieskich skarbów. Na koniec losujemy dwie osoby, które zabierają do domu figurki Matki Bożej, by z najbliższymi modlić się o dobre przeżycie adwentu i o owocne przygotowanie się do świąt. Oczywiście dzieci otrzymują niebieskie skarby z wizerunkami naszych roratnich bohaterów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama